De Bloednacht van 18 april 1902

In juni moeten we allen terug naar de stembus. Het lijkt nu de normaalste zaak van de wereld dat mannen en vrouwen kunnen gaan stemmen. Niets is minder waar.
Het enkelvoudig stemrecht voor volwassen mannen dateert nog maar van ruim honderd jaar geleden. De vrouwen moesten nog veel langer wachten.

In het voorjaar van 1902 beheerste de kieswetgeving de Belgische politieke agenda.  In april van dat jaar eindigde een dagenlange nationale staking voor het algemeen enkelvoudig stemrecht (één man één stem) abrupt toen de burgerwacht in Leuven met scherp schoot en er zes doden en tientallen gewonden vielen.

We vertellen dit verhaal in een gidswandeling van ongeveer anderhalf uur waarbij het parcours van de betogers van die avond wordt gevolgd.

Belangrijke informatie

Damiaanplein, Leuven
Geschikt voor mensen met een functiebeperking
Smoldersplein (gerechtsgebouw)

Alvast een voorproefje:

Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt. Bekijk ons privacy beleid.