Op amper 15km van Leuven ligt een stad met +/- 36.000 inwoners, waarvan vooral de harde suikerklontjes alom bekend zijn, terwijl deze stad zoveel meer te bieden heeft en toch voor velen een blinde vlek blijft.
Sporen van menselijke activiteit gaan er terug tot het mesolithicum (>10.000 jr.v.C.) en dank zij de aanwezigheid van de Romeinen ontstond hier een bloeiende Gallo-Romeinse samenleving. Na de inval van de Franken kwam er vanuit Tongeren een christelijke kerstening op gang en werd de basis gelegd van een middeleeuwse stad, die de grondslag zou vormen van het huidige Tienen.
In 1157 was er al sprake van TIENES LE MONT, verwijzend naar de opvallende Sint-Germanusheuvel en vervolgens evolueerde het in 1432 tot TIRLEMONT … de taalgrens bestond toen nog niet, maar de overeenkomst met de huidige Franse vertaling is toch wel opvallend te noemen.
Ik nodig jullie uit voor een kennismaking met de belangrijkste bezienswaardigheden in het centrum van de stad, het wordt ongetwijfeld en boeiende wandeling vol verrassingen.