Ziek in de Middeleeuwen

Hoe gingen onze voorouders om met hoofdpijn, buikpijn, tandpijn.  Wat was de behandeling van een gebroken been, een longontsteking, diarree?  Wat deden zij ten tijde van een cholera-, pest-, tyfusepidemie om zich te beschermen.  

Deze wandeling is een verhaal over artsen, chirurgijnen en kwakzalvers, over kaarsjes branden en aflaten kopen, over bijgeloof en kruidenkunde.  En dit uiteraard in een Leuvense context. 

Jouw gids:

Ria Van den Broeck

Boek je rondleiding

Voorproefje van de rondleiding

Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt. Bekijk ons privacy beleid.